Google bizi de hatırladı.. Çok ta tınn.. :)

11 Ocak 2012


Google'ın özel günlerde tasarladığı logo yani Doodle çalışmalarından birini de Nicolas Steno için hazırladı. 374. doğum gününü kutlayan bilim insanı, modern jeololijinin kurucularından.

Danimarka doğumlu bilim insanı Nicolas Steno 1638 yılında doğdu. Jeoloji biliminin öncüsü olan Steno aynı zamanda anatomi dalında da önemli çalışmalar yapmıştır.

Bilinmeyen bir hastalık yüzünden çocukluğunu tek başına geçiren Steno, Hollanda, Fransa, İtalya ve Almanya'da önemli bilim adamlarıyla çalıştı. Bir dönem bir hastanede anatomi uzmanı olarak da çalışan Nicolas Steno, kasların kasılırken şekil değiştirdiğini ama hacimlerinin sabit kaldığını göstermek için geometriden yararlandı.

Steno'nun 'Sabit Açılar Konumu Yasası' veya basitçe 'Steno Yasası' olarak tanımladığı ilkeler jeoloji biliminin temelini teşkil etmektedir.

İşte Google'ın yerbilimi logo tasarımı.. Sanki çok ta umurumuzda.. :) Bu arada Nicolas Steno hakkında bilgi isteyen varsa ki sanmıyorum, buradan bilgi alabilir..
Yazının bi kısmının kaynağı : http://shiftdelete.net/

11 Yorum

Google Doodle saçmaladı abii. :) Ne amaçlıyolar bunlar :)

11/1/12

@Tuna ASLANTURK Ne biliyim abi.. Çok ta tınn dedim zaten.. :)

Utopia..
11/1/12

Mühendisler böyle basit şeylerle mutlu olur işte :D

11/1/12

Napalım aga ya. :) Tabakalar açıkça ortada yalnız. }:)

@cnrcvs Sedimanter mi? Magmatik mi?? :D

11/1/12

@Tuna ASLANTURK Metamorfikkkk :))

11/1/12

Sırf geyikçisiniz ha.. :)

Meslektaşınızım Anıl bey ve hep söylerim,jeolojinin deprem zamanı hatırlandığı tek ülke Türkiye.O nedenle size katılıyorum ve bende çokta tınnn diyorum.

15/1/12

@İÇİMDEN GELDİGİ GİBİ~~~Hoşgeldinniz. :) TC'de mühendisliğin ne kadar değersiz olduğunu biliyoruz.. Herkes ve her toplum hakettiği gbi yaşar.. Biz bi şekilde karnımızı doyurabilirken, isterdik ki başkalarına da faydalı olalım.. Ne yazık ki arz-talep dönküsündeki kısırlık nedeniyle sonuç sıkıntılı..

24/1/12

Toprak insanları...

Yorum Gönder

 
Web Analytics
Creative Commons Lisansı Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net