Yastık kılıflarındaki iluzyon..

19 Ocak 2012


     Genel itibariyle ilişkilerde, yürütme işi erkeğindir. Tabi buradaki kelimenin ilüzyonuna dikkat etmek lazım. Şunu söylemeye çalışıyorum. Mimar kadındır, erkek ise taşerondur. Kadın binayı tasarlar, erkek bu binayı yapar. Kadın bir ufuk çizer fakat yolu aşmak ve o ufka varmak erkeğin görevidir. Kadın ister, erkek yapar. Nabzı erkek tutar. Kötü hissetmeye hakkı olmadığı gibi, kadın kötü hissettiğinde onu iyi yapma mecburiyetindedir. Kadının erkeği düşünmemesi konu bile olmayacağı gibi, erkeğin kadını düşünmemesi bir suç sayılır. Aslında bu küçük pragrafı yazarken tuşlara biraz korkarak bastım. Zira bu konularda yapılan yargılama her daim erkeği mahkum edecektir. :)
    Fotoğrafta görüldüğü üzere erkek düşünen, kadın da düşünce balonunun içindeki düşüncedir. Burada erkek dostlarım için tek temenni edebileceğim şey arada bir de olsa yastıkları değişme eğilimi gösteren bir eşleri olması.. :) Az da olsa düşünülmeyi hak ediyoruz değil mi? :)
    Bu arada dikkat! Hanımefendiler, mimari çizimi yaptığının bilincinde olmalı.. Zira yanlış çizilmiş bir projenin taşeronu ne kadar iyi olursa olsun bina yıkılacaktır.
     Okuyan arkadaşlarımın affına ve espri anlayışına sığınırım.. :))
Anıl Özer

10 Yorum

Hıyarcım gece gece mimarlığımı sorgulattın bana.. :))

19/1/12

Hımm.. Fakat bina yıkıldığı zaman mimar taşeronu, taşeronda mimarı suçlayacaktır. Hiçbir zaman da kimin suçlu olduğu ispatlanamacak ve anlaşılamayacaktır.

Burcak Gürsoy
19/1/12

Anıl sözlerin ne kadar değerli olsada, bu kadın-erkek savaşında şuçlu hiçbir zaman bulunamayacaktır. :)

EDA
19/1/12

Her zaman taşeron suçludur. :)

@EDAEda böyle böyle yediniz bitirdiniz adamları :)

19/1/12

@Selen Özdemirablacım sen en değerli Mimarlardan birisin. :)

19/1/12

@Burcak GürsoySuçlu aramamak en ideali..

@ZombikSuçlu her zaman kendini bilir zombik meraklanma :) ama bunu itiraf edemez.. :)

bence ikisi de uyuyorlar.. hangisi hangisini önce uyutmuş bilemeyiz ama uyku zaten tek kişiliktir. sonuç = sonuçsuzdur :))
"taşeron"luk gerçekten süper fikir :))

19/1/12

@beyaz bahçeBelli ki önce kadın uyutmuş :) Taşeronluk önemli ama pek becebilmiş değilim.. :))

Yorum Gönder

 
Web Analytics
Creative Commons Lisansı Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net